داشتن روفرشی خانه شما را بسیار زیبا می کند

فرش ها ممکن است آلاینده ها و مواد حساسیت زا مانند کنه های گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی، آلرژن های سوسک، آلودگی ذرات، سرب، هاگ های کپک، آفت کش ها، خاک و گرد و غبار را به دام بیندازند.

گازهای سمی موجود در هوا می توانند به ذرات کوچکی بچسبند که در روفرشی ته نشین می شوند.1 این آلاینده ها ممکن است در حین بازسازی، جاروبرقی یا حتی راه رفتن روی فرش در هوا منتقل شوند. در خانه، کودکان بیشتر در معرض آلودگی های فرش قرار می گیرند. آنها وقت خود را به بازی روی زمین می گذرانند و دست های خود را در دهان خود قرار می دهند. اگر سطح وسیعی با فرش پوشانده شود، ممکن است حذف آلاینده ها و آلرژن های هوای داخل خانه بسیار دشوار باشد.

مواد شیمیایی به کار رفته در برخی از فرش های جدید، پدهای فرش و چسب های مورد استفاده برای نصب آنها می تواند به سلامت شما آسیب برساند. برخی از این محصولات با ترکیبات آلی فرار (VOCs) ساخته می شوند که بو و مواد شیمیایی منتشر می کنند.

به جای روفرشی ترک، کفپوش ها و قالیچه هایی با سطح سخت را انتخاب کنید که می توانند خارج شوند و تمیز شوند. اگر این امکان پذیر نیست، مرتباً با یک فیلتر ذرات هوای با راندمان بالا (HEPA) جاروبرقی را جارو کنید. سالانه فرش ها را با بخار خشک تمیز کنید. مطمئن شوید که فرش ها به درستی خشک شده اند تا پتانسیل کپک زدن کاهش یابد.

آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و ورودی‌ها باید همیشه بدون فرش باشند، زیرا اغلب مرطوب هستند و محیط خوبی برای کپک زدن فراهم می‌کنند. از تشک‌های بادوام در خارج از ورودی‌ها استفاده کنید تا آلودگی وارد خانه را محدود کنید و فضایی را برای افراد فراهم کنید تا کفش‌های خود را نزدیک در بگذارند.

قیمت روفرشی نانو ضد آب امروزه به دلیل طرح های گوناگونی که در بازار وجود دارد متغیر می باشد اما همیشه تولید کنندگان این محصول را با قیمتی مناسب عرضه کرده اند.

محصولات ساختمانی را انتخاب کنید که VOC کمتری آزاد می کنند. قبل از نصب، درخواست کنید که فرش باز شود و در یک منطقه با تهویه مناسب (مثلاً یک انبار تمیز و خشک) به مدت 72 ساعت قبل از نصب، تهویه شود. در صورت امکان، روفرشی جدید را در حالی که فضا خالی است نصب کنید. درخواست استفاده از چسب یا چسب غیر سمی و با VOC کم. سپس قبل از سکونت در فضا، اجازه دهید 72 ساعت تهویه شود. مطمئن شوید که فرش را می توان بعداً بدون استفاده از مواد شیمیایی سمی جدا کرد.

 • منابع:
  1. ?How can carpet impact health
 • تبلیغات: 
  1. بازیگر معروفی که از گوشت گوساله به عنوان ماسک صورت استفاده می کند!
  2. خرید ارزان شمع تولد پیچی از معتبرترین فروشگاه
  3. برنده توپ طلا 2024 تعیین شد!!
  4. سدی که باعث کند شدن کره زمین شد